Najczęściej zadawane pytania (FAQ) 

 • Jak długo trwa sesja zdjęciowa?

 

Zależy od ilości uczestników, od nastroju małych modeli. Ale za zwyczaj sesja zajmuje do 2 godzin czasu.

 

 • Kto wybiera zdjęcia do retuszu?


Materiał do retuszu wybieram sama. Wysyłam również na życzenie Klienta „surowy” materiał ze znakami wodnymi, wtedy Klient sam może wybrać dodatkowe zdjęcia do obróbki.

 

 • Ile kosztuje dodatkowy retusz jednego zdjęcia? I czy można otrzymać „surowy” materiał bez znaków wodnych?


25 zł. Nie, nie oddaje nieobrobionych zdjęć. Uważam, że nieobrobiony materiał jest jak surowy karp na stole wigilijnym ☺ 

 

 • Ile trzeba czekać na zdjęcia?


Gotowy materiał oddaję w ciągu 30 dni roboczych. 

 

 • Jak można zapłacić za sesję zdjęciową?


Zaliczkę w postaci 100zł wpłaca się maksymalnie 3 dni przed sesją, pozostałe  w dniu zdjęciowym.

 

 •  Czy można zmienić datę sesji?


Oczywiście. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Niestety dzieciaki często chorują, dlatego podchodzę ze zrozumieniem do takich sytuacji.

 

 • Czy sesja zdjęciowa może mieć charakter poufny?


Tak, podczas podpisywania umowy Klient wyraża lub nie wyraża zgodę na publikację zdjęć. Ale jednak zawsze jest mi bardzo miło, kiedy klient zgadza się na udostępnienie zdjęć. Inaczej nie zobaczylibyście większości moich prac, gdyby wszyscy klienci nie zgadali się na umieszczenie zdjęć w Internecie. 

 

 • Czy ma Pani sprawdzonych wizażystów lub fryzjerów?


Tak. Zawsze zapewniam Klientowi wybór oraz polecam kilku profesjonalistów, po czym Klientka sama decyduje, z kim współpraca dla niej będzie bardziej komfortowa i przyjemna. Prawidłowo wykonany makijaż oraz fryzura są kluczem do sukcesu pięknej sesji zdjęciowej. W związku z tym polecam tylko osoby, z którymi już współpracowałam i których jestem pewna. 

 

 • Plener czy studio: co jest lepsze na idealną sesję zdjęciową? Gdzie mieści się studio?


Zdecydowanie wolę naturę. Przyroda jest żywa, kolorowa i różnorodna. Na sesji plenerowej mamy mnóstwo rozwiązań, dużo przestrzeni, dynamikę, powietrze, wiatr we włosach w końcu ☺ Czego tak bardzo brakuje studiu. W studiu mamy tylko białe ściany, różne tła i trochę dekoru. Wyjątkiem są projekty fotograficzne, do których ja bardzo starannie się przygotowuję, sama zajmuję się scenografią i nadaję atmosferę sesji. W takim przypadku oczywiście wybieram studio. ☺ 
Nie posiadam Własnego studia. Razem z Klientem wybieramy studio fotograficzne w Warszawie na godziny w zależności od potrzeb. Na przykład studio Bajka, Chmury, Kamenica.. 

 

 • Czy zapewnia Pani ubrania do sesji?


Nie, nie mogę przecież trzymać w domu pięć par obuwia męskiego ☺ Ale daję szczegółowe rekomendacje na temat tego, jaki strój wybrać dla takiej lub innej sesji. Moi klienci są bardzo odpowiedzialni i przychodzą na sesję przygotowani. No i znowu, wyjątkiem są projekty fotograficzne. Wtedy ubrania kupuję lub szyję sama.

 

 •  Czy zapewnia Pani akcesoria do sesji?

 

Jeśli mam owe, oczywiście je zaproponuję Państwu. Ale zazwyczaj moi wspaniali klienci przynoszą wszystko ze sobą. Ludzie robią sesję raz lub dwa razy w roku, uważam, że to bardzo ważne wydarzenie, do którego trzeba się przygotować jak do rodzinnego święta ☺ Przecież te zdjęcia zostaną wydrukowane i zobaczą je wasze wnuki ☺

 

 • Co trzeba zrobić aby zapisać się na sesję zdjęciową do Pani?

 

Przede wszystkim trzeba upewnić się, że to właśnie Ja jestem tym fotografem, którego potrzebujecie. Zatem wysłać do mnie maila ☺